قوانین و مقررات آراد امرتات

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های آراد امرتات منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های آراد امرتات تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات آراد امرتات اقدام کند.

همچنین از آنجا که آراد امرتات یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.

– در شرایط خاص مثل فروش شگفت‌انگیز، احتمال لغو شدن سفارش مربوط به محصولات به دلایلی مانند اتمام موجودی کالا وجود دارد و آراد امرتات مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش را متوقف کند.

نکات مهم که مشتری میبایست حتما مطالعه نماید :

بند ۱ : زمان ارسال کالا ۱ روز ( کاری ) پس از سفارش ( به دلیل بسته بندی آراد امرتات) می باشد. سپس پس از ۴۸ تا ۷۲ ساعت ( بر طبق گفته های مسئولان مرکز مبادلات پست) با پست به دست خریدار خواهد رسید .
بند ۲ : مشتری میتوانید پس از ۲۴ ساعت ( کاری) که از سفارش خود سپری گردید از فروشگاه آراد امرتات تقاضای بارکد مرسوله را نماید . بارکد مرسوله هنگامی ثبت میگردد که فروشگاه مرسوله را بسته بندی نموده و به پست تحویل داده است .

بند ۳ : بنا بر بند ۲ ، دیرکرد کالا درصورت ارائه ندادن بارکد مرسوله از سوی فروشگاه برعهده آراد امرتات میباشد ، ولی پس از ثبت بارکد و ارسال به مشتری ، دیر کرد پروسه زمانی دریافت مرسوله از سوی پست انجام میپزیرد و فروشگاه هیچگونه مسئولیت را عهده دار نیست .

بند ۴ : تمامی ضمانت های اصالت تمامی کالاها بر طبق لوگوی درج شده بر روی صفحه اصلی آراد امرتات فقط ۷ روز میباشد و پس از ۷ روز مشتری حق استرداد و بازگشت کالا و دریافت وجه را از خود صلب می نماید .

بند ۵ : مشتریان گرامی می بایست در مورد کالای انتخابی مورد نظر نهایت تحقیق را به عمل آورده و تمامی جوانب سفارش خود را در نظر گرفته سپس در نهایت ، سفارش را ثبت نمایند .

بند ۶ : در صورت خرید محصول از سوی مشتریان و مواجه شدن با اتمام موجودی محصول ، در صورتی که مشتری بصورت پرداخت درب منزل سفارش خود را درج نموده باشد فروشگاه آراد امرتات می بایست طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری با وی تماس حاصل شود و عدم موجودی به اطلاع مشتری برسد ، و در صورتی که پرداخت بصورت آنلاین صورت گیرد ، فروشگاه آراد امرتات موظف است عدم موجودی کالا را به سمع مشتری رسانده ، شماره کارت و یا شماره حساب مشتری را دریافت و نسبت به استرداد وجه پرداختی اقدام نماید.

بند 7: مشتری میتواند حداکثر ۳ ساعت پس از سفارش با شماره های درج شده در قسمت تماس با ما سفارش خود را لغو نماید .

بند ۱۹ : آراد امرتات موظف است تمامی انتقاد ها و شکایت های مشتریان که از طریق ثبت شکایات ثبت میگردد بررسی نماید و نتیجه را به کاربر اعلام کند.